Co warto wiedzieć o transporcie zwłok w Warszawie?


Abiasz Warszawa - Zakład pogrzebowy

WWW: http://abiasz.waw.pl/

Telefon: 511518626

Miejscowość: Warszawa

Adres: Górczewska 6

Kod pocztowy: 01-181

Utworzono: 2019-03-08

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Przewóz zwłok na terenie Polski może się odbywać drogą lądową, lotniczą i morską, jednak obowiązują w tym zakresie przepisy, których musi przestrzegać każda firma wykonująca takie zlecenie. Najczęściej ciała osób zmarłych przewożone są samochodami. Nie ma żadnych ograniczeń co do przewozu prochów ludzkich po spopieleniu, zamkniętych w szczelnej urnie – musi się to jedynie odbywać z ich poszanowaniem. Jeśli jednak chodzi o przewóz ciał w pojemnikach na zwłoki lub trumnach, każdorazowo wymagane jest uzyskanie pozwolenia, a samochody muszą spełniać kilka wymagań.

Samochód do przewozu zwłok, czyli karawan, musi być zarejestrowany jako pojazd specjalny i odpowiednio oznakowany, by jego charakter nie budził wątpliwości. Kabina kierowcy powinna być odizolowana od części pojazdu przeznaczonej do przewozu zwłok. Część ta z kolei musi posiadać zabezpieczenia chroniące przez przesuwaniem się trumny lub pojemnika na zwłoki. Wymagane są ponadto filtry powietrza.

Karawan musi mieć podłogę odporną na działanie środków dezynfekujących, łatwo zmywalną i nadającą się do stałego utrzymywania w czystości. Dezynfekcję przeprowadza się po każdym transporcie, przy czym stosowane są w jej trakcie chemiczne środki bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. W pojeździe musi być wydzielone miejsce do przewożenia takich środków, a także rękawic ochronnych. W części przeznaczonej do przewozu zmarłych nie wolno instalować miejsc do siedzenia. Nie wszyscy wiedzą, że mycie karawanu nie może się odbywać w przypadkowych miejscach ani prowizorycznych myjniach, a więc np. na podwórzu w miejscu, gdzie działa zakład pogrzebowy.

Transport zwłok w Warszawie to zadanie, które wykonuje Zakład Pogrzebowy Abiasz. Posiada on pojazdy specjalne, zarejestrowane i przystosowane do przewozu zmarłych. Także personel zajmujący się takimi transportami gwarantuje wykonywanie ich we właściwy sposób, z szacunkiem należnym osobom, które odeszły. Powierzając ciało zmarłego tej firmie można mieć pewność, że będzie ono przewożone z zachowaniem wszelkich wymogów stawianych takim zadaniom.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Przedwczesny wytrysk ranking

Gabinet Terapii ANTOŚ

Polski Materac

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2019.