Pergole ogrodowe dolnośląskie


BATA Firma Usługowo-Handlowa

WWW: http://www.palakowo.pl/

Telefon:

Miejscowość: Oleśnica

Adres: Władysława Stanisława Reymonta 11

Kod pocztowy: 56-400

Utworzono: 2018-11-14

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój ogród prezentował się gustownie i ładnie, to nie zaniedbuj go. Systematycznie dokonuj napraw elementów, które wymagają wymiany. Dobieraj rozsądnie dodatki i architekturę ogrodową. Pergola, trejaż i krata są zaliczane do małej architektury ogrodowej. Z pewnością mogą one odmienić wygląd Twojego ogrodu. Dobrze ustawione będą jego ozdobą.

Rośliny w ogrodzie powinny być wyeksponowane. Do tego celu wykorzystuje się pergole ogrodowe. W województwie dolnośląskim korzysta z nich bardzo duża grupa osób, ponieważ są bardzo łatwo dostępne. Pergole podtrzymują pnącze wieloletnie. Zdarza się, że rośliny bardzo się rozrastają, dlatego też niezwykle istotne jest, by konstrukcja pergoli była wytrzymała. W przypadku niewystarczającej odporności na nacisk i czynniki pogodowe trzeba liczyć się z uszkodzeniem konstrukcji. Trzeba pamiętać o tym również, że po deszczu czy gdy będzie padał śnieg, obciążenie będzie znacznie wyższe. Planując pergolę samodzielnie, należałoby to uwzględnić. Pergola może być wolnostojąca lub można ją oprzeć o mur.

Kształty pergoli ogrodowych są naprawdę przeróżne. Można znaleźć pergole w kształcie piramidy, a także z ławką. Dla tych, którzy cenią klasyczne rozwiązania, polecane są pergole z łukiem. Jeśli chodzi o materiał, to można kupić zarówno metalowe, jak i drewniane pergole. Jeśli decydujesz się na samodzielne wykonanie pergoli z drewna, to pamiętaj o porządnym zakonserwowaniu drewna. W przeciwnym razie zacznie ono szybko pleśnieć i niszczeć. Może wykorzystać impregnat koloryzujący, który nada drewnu pożądany odcień. Pergole metalowe są odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV, dlatego też mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Niektóre z nich są malowane proszkowo, a niektóre są wykonywane z metali nierdzewnych lub ocynkowanych stopów. Pergole mogą być wykorzystywane do wielu różnych roślin np. róży, wiciokrzewów, bluszczy, winorośli.

Dobrego producenta pergoli znajdziesz na palakowo.pl, gdzie bliżej poznasz jego ofertę.

 

 


Autor:

Eliza Mazur


Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

DCP Badania

Hexssl

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2019.