Czym tak na prawe jest uzależnienie od amfetaminy?


Detoks Alkoholowy

WWW: https://detoksnarkotykowy.pl

Telefon: 533 221 555

Miejscowość: Poznań

Adres: Spławie 48

Kod pocztowy: 61--31

Utworzono: 2018-11-14

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Amfetamina jest często uważana za środek dużo mniej niebezpieczny niż na przykład kokaina czy heroina, co wskazuje, że ogólnie wie się niewiele na jej temat. Jej użytkownicy stosują ją dla jej właściwości pobudzających i poprawiających nastrój, nie wiedząc często, na jakie zagrożenie się narażają.

Charakterystyczne cechy amfetaminy

Przede wszystkim warto wiedzieć, że mianem tym określa się kilka różnych substancji o podobnym działaniu, a przy tym amfetaminę można nie tylko zażywać donosowo, co zwykle jest najlepiej kojarzonym sposobem, ale też zażywać w postaci tabletek, palić, a nawet wstrzykiwać. Jednak najbardziej specyficzną cechą tego narkotyku jest fakt, że praktycznie nie uzależnia on fizycznie. Jest to pozytywna sytuacja, gdyż po odstawieniu nie pojawiają się tak przykre objawy abstynencji jak w przypadku na przykład heroiny. Jest to jednak tak naprawdę niewielka pociecha, gdyż poza tym substancja ta uzależnia psychicznie i to niestety bardzo silnie - w tym aspekcie porównuje się ją do kokainy. Środek ten wywiera duży wpływ na organizm człowieka, dając objawy, które określane są przez specjalistów jako pseudopozytywne, jednak dla samych użytkowników są zdecydowanie przyjemne i pożądane. Dobre samopoczucie po zażyciu środka i fatalne po wydaleniu go z organizmu jest czynnikiem, dla jakiego stosuje się go ponownie, po czym szybko pojawia się uzależnienie.

Jakie zagrożenia wiążą się z uzależnieniem od amfetaminy?

Leczący ten nałóg Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS na stronie http://detoksnarkotykowy.pl/uzaleznienie-od-amfetaminy/ przedstawia szczegółowe informacje na temat tego uzależnienia. Jasno wynika z nich, że uzależnienie psychiczne jest jeszcze gorsze niż fizyczne. W tym przypadku objawy odstawienne mogą przybierać formę złego samopoczucia, a nawet agresji, także kierowanej w stronę samego siebie, co nieraz prowadzi do samookaleczeń, a nawet śmierci. Osoba uzależniona nie potrafi więc normalnie funkcjonować, a po zażyciu narkotyku jest nienaturalnie pobudzona i traci jasny obraz sytuacji, nie odczuwając strachu, czując za to wielką pewność siebie. Narkotyk ma także negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, między innymi uszkadzając wątrobę.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Dent Stomatologia Piotr Richter

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.