APE-LP | Test szczelności pomieszczeń SUG


APE-LP

WWW: http://apelp.pl/

Telefon: 58 500 83 81

Miejscowość: Gdańsk

Adres: Wały Piastowskie 1

Kod pocztowy: 80-855

Utworzono: 2019-02-07

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Niektóre miejsca mają bardzo specyficzne wymagania związane z ochroną przeciwpożarową. Nie zawsze jest bowiem możliwe gaszenie w sposób tradycyjny, a więc za pomocą wody czy specjalnie opracowanych mieszanek gaśniczych w postaci proszku lub piany. Tam, gdzie znajduje się na przykład sprzęt komputerowy oraz urządzenia z delikatnymi i zaawansowanymi układami elektronicznymi, niezbędne jest zastosowanie zupełnie innych środków przeciwogniowych. Muszą się one opierać na specjalnych standardach i w praktyce wdrożenie takiego systemu wymaga sporego nakładu pracy. Tym ważniejsze jest, aby zajęli się tym wysokiej klasy fachowcy, dysponujący z jednej strony wiedzą i doświadczeniem, a z drugiej właściwym zapleczem technicznym.

Gaszenie za pomocą gazu jest standardem na przykład w odniesieniu do serwerowni. To specyficzne miejsca odpowiedzialne za przechowywanie nierzadko ogromnych ilości danych, jak również ich bieżące przetwarzanie. Od kondycji i wydajności serwerów zależy działanie najpotężniejszych przedsiębiorstw oraz instytucji, dlatego w tym zakresie nie ma miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Bezpieczeństwo sprzętu jest sprawą absolutnie kluczową. Może się tym zająć firma APE-LP, jaka para się wdrażaniem najbardziej złożonych i zaawansowanych systemów przeciwpożarowych, które można znaleźć na rynku. Doskonale radzi sobie również z takimi obiektami jak serwerownie czy centra komputerowe, gdzie gaszenie gazowe jest koniecznością.

Miejsca, w których tego rodzaju sposób gaszenia ma potencjalnie zafunkcjonować, muszą spełniać pewne określone wymagania. Trzeba je zweryfikować, na co pozwala zaawansowany technologicznie test szczelności pomieszczeń SUG. Co dokładnie ma na celu? Należy zacząć od tego, że systemy gaszenia gazem będą efektywne jedynie w tych przestrzeniach, gdzie możliwe będzie uzyskanie dostatecznego stężenia czynnika gaszącego. Czy jest to wykonalne zależy przede wszystkim od odpowiedniego stopnia uszczelnienia obiektu. Za pomocą testów da się stwierdzić, czy taki stan został osiągnięty, czy może niezbędne będzie zastosowanie dodatkowych środków uszczelniających.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Seaside Beauty Instytut Urody

PMLOG PIOTR BORKOWSKI-ZIELIŃSKI

Centrum Stomatologiczne Curodental

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.