badaniapsychotechniczne.pl • Przeprowadzamy badania dla kierowców we Wrocławiu


DCP Badania

WWW: http://badaniapsychotechniczne.pl/

Telefon: +48 71 332 36 70

Miejscowość: Wrocław

Adres: Dyrekcyjna 37

Kod pocztowy: 50-528

Utworzono: 2018-11-14

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

To, jak reagujemy na drodze, w dużej mierze zależy od naszej kondycji psychofizycznej. W chwili stresu zdarza się, że podejmujemy nieprzemyślane decyzje, które mogą prowadzić nie tylko do stłuczki, ale nawet wypadku samochodowego. Dlatego też niezmiernie ważne jest, by zadbać zarówno o swoją psychikę, jak i zdrowie.

Badania dla kierowców pozwalają określić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, które wykluczałyby bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Nie oznacza to jednak, że osoby, które cierpią z powodu chorób przewlekłych, nie mają szans na uzyskanie prawa jazdy. W tym wypadku ważne jest to, czy przyjmują lekarstwa regularnie i czy wiedzą, jak działają na nich leki.

We Wrocławiu badania kierowców są wykonywane w różnych miejscach, dlatego bez trudu można znaleźć ośrodek, który sprosta naszym oczekiwaniom. Warto jednak postawić na ośrodek, w którym poczujemy się pewnie i bezpiecznie. Dobrze jest, aby badanie zostało wykonane przez doświadczonego lekarza. Trzeba jednak pamiętać, że badania kierowców mogą być przeprowadzane jedynie przez uprawnionych do tego specjalistów. Do wykonywania ich nie są uprawnieni tzw. lekarze rodzinni.

Badanie dla kierowców muszą wykonać nie tylko ci, którzy jeszcze nie mają prawa jazdy, ale również te osoby, które utraciły nabyte uprawnienia. Dotyczy to np. osób, które zostały zatrzymane nietrzeźwe przez policję. W obu jednak sytuacjach badania dla kierowców przebiegają bardzo podobnie.

Zadaniem lekarza jest wykluczenie chorób oczu, uszu czy serca, które mogłyby wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem na drodze. Bada on również to, czy dana osoba nie ma problemu z zachowaniem równowagi i czy nie ma żadnych zaburzeń psychicznych. Lekarz bierze również pod uwagę to, jak działają narządy ruchu i układ nerwowy. W przypadku cukrzycy czy też uzależnienia od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych lekarz może stwierdzić, że prowadzenie w takim stanie będzie wiązało się z nadmiernym ryzykiem. Na badaniapsychotechniczne.pl można dowiedzieć się więcej na temat jednego z ośrodków wykonujących takie badania.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Hexssl

Perfect Bust

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.