Badanie gęstości kości w Gdańsku - gdzie się zapisać?


DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.

WWW: https://dobradiagnostyka.com.pl/

Telefon: 570-040-055

Miejscowość: Gdynia

Adres: Armii Krajowej 44

Kod pocztowy: 81-366

Utworzono: 2021-12-26

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wraz z wiekiem zwiększa się łamliwość i giętkość kości, co sprzyja różnego rodzaju kontuzjom i problemom, głównie z poruszaniem się i wykonywaniem codziennych czynności. Aby uniknąć chorób takich jak osteoporoza, warto na bieżąco monitorować stan układu kostnego poprzez poddawanie się odpowiedniemu badaniu. Współczesna medycyna umożliwia wykonanie bezbolesnego, szybkiego i nieinwazyjnego pomiaru gęstości kości poprzez zastosowanie wiązki laserowej RTG. Taka metoda jest dostępna dla pacjentów w każdym wieku.

Badanie gęstości kości można przeprowadzić w Gdańsku i Gdyni. Zapisy przyjmuje realizator, który przedstawia się na stronie internetowej dobradiagnostyka.com.pl. Może zaproponować profesjonalne wykonanie densytometrii z wykorzystaniem nowoczesnych, sprawdzonych urządzeń pomiarowych, obsługiwanych przez doświadczony personel medyczny.

Wspomniane badanie pozwala skutecznie monitorować stan kości w całym organizmie lub też w jego najbardziej newralgicznych częściach. Zaleca się jego przeprowadzenie w sytuacji powracających bólów stawowych, zwiększonej podatności na urazy kostno - stawowe lub przy świadomości, że u członków rodziny występują choroby mające wpływ na gęstość kości (niektóre z nich mają podłoże genetyczne).

Regularne poddawanie się densytometrii poleca się również sportowcom lub osobom lubiącym aktywne spędzanie czasu. Monitoring stanu układu kostnego to także podstawa u pacjentów borykających się z nadwagą, bądź skrajną otyłością. Jeżeli podejmą one decyzję o odchudzaniu, dieta może mieć znaczący wpływ na szkielet, warto więc regularnie sprawdzać, czy nie pojawiają się na nim ubytki spowodowane niedoborami witamin i mikroelementów.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

APE-LP

Seaside Beauty Instytut Urody

PMLOG PIOTR BORKOWSKI-ZIELIŃSKI

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.