Transport międzynarodowy i spedycja towarów do oclenia - komu zlecić?

Francepol Sp. z o.o.

WWW: https://francepol.com/pl

Telefon: 683258343

Miejscowość: Stary Kisielin

Adres: Zatorze 9

Kod pocztowy: 66-002

Utworzono: 2022-03-28

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Rozpoczynając eksport swoich produktów za granicę, przedsiębiorca musi mieć świadomość konieczności ponoszenia opłat celnych. Ich wysokość zależy od wielu czynników i jest najczęściej ustalana odgórnie przez ustawodawcę w danym kraju. W takim przypadku sprzedaż zagraniczna wymaga znajomości zasad celnych, obowiązujących w państwie odbiorcy.

Problem staje się jeszcze większy, gdy firma korzysta nie z własnej floty transportowej, ale wybiera usługi spedytora zewnętrznego. Kluczowe przy wyborze odpowiedniego realizatora jest to, czy będzie on w stanie dopilnować w imieniu swojego klienta wszelkich formalności związanych z uregulowaniem wymogów celno - skarbowych. Dla wielu przedsiębiorców (szczególnie tych dopiero rozpoczynających penetrację zagranicznych rynków) powyższa kwestia jest często ważniejsza niż terminowość transportu. Problemy z urzędami celnymi mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Urzędnicy mogą nawet nałożyć embargo na produkty od danego dostawcy, co ogranicza możliwości zbycia towaru oraz potencjalny zysk.

Poszukując spedytora, którego domeną jest kompleksowy transport międzynarodowy i spedycja, warto wybrać realizatora z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Swoje usługi przedstawia firma PTH Francepol Sp. z o. o. To rodzinne przedsiębiorstwo, istniejące już od ponad dwudziestu lat. Zarząd oraz pracownicy mieli okazję uczestniczyć w największych zmianach, jakie nastąpiły nie tylko w Polsce, ale w całej Europie na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Mowa tutaj o rozszerzeniu struktur Unii Europejskiej, powstaniu strefy Schengen oraz rozwoju i wzroście znaczenia szeroko rozumianej logistyki.

Firma, starając się odpowiadać w najlepszy możliwy sposób na potrzeby swoich klientów, proponuje pomoc w bardzo szerokim zakresie, także przy formalnościach związanych z wypełnianiem dokumentów w urzędzie celnym czy opłacaniu w imieniu klienta obowiązkowej akcyzy poszczególnych produktów. Kierowcy spedytorzy posługują się wybranymi językami obcymi, co ułatwia komunikację.


Autor:

Eliza Mazur


Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Healthrepair

Demar Tomiak

Kromet Sp. z o. o.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.