Sieć SD-WAN – co to takiego?


Grandmetric Sp. z o.o.

WWW: https://www.grandmetric.com/pl/home/

Telefon: 61 271 04 43

Miejscowość: Poznań

Adres: Metalowa 5

Kod pocztowy: 60-118

Utworzono: 2023-08-01

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Każdy przedsiębiorca z pewnością chce, aby gromadzone pliki były dobrze zabezpieczone przed skasowaniem czy dostaniem się do nich osób niepożądanych. Z tego względu warto dowiedzieć się więcej na temat sieci SD-WAN.

Na samym początku należy wyjaśnić, czym jest ten system. Software Defined Wide Area Network to sieć definiowana programowo, czyli zarządzanie ruchem odbywa się w aplikacji, a nie za pomocą konkretnych urządzeń. Obsługuje funkcje łączności sieciowej oraz transport aplikacji, umożliwiając prowadzenie ruchu mniej obciążonym łączem, dzięki czemu informacje są przesyłane bezpośrednio z urządzenia na urządzenie z pominięciem centrali. Korzystanie z SD-WAN nie przeszkadza w używaniu aplikacji SaaS czy znajdujących się w chmurach publicznych, komunikacji zunifikowanej.

Zastosowanie tego rozwiązania to dobra alternatywa dla sieci WAN. Technologia MPLS opiera się na architekturze pakietowej, więc przepływ informacji odbywa się w obie strony i musi przejść przez centrum danych. To wpływa na komfort pracy użytkowników, zwłaszcza gdy pracownicy znajdują się w różnych oddziałach firmy, zmniejsza przepustowość danych, powoduje wzrost kosztów obsługi sieci. Dlatego standardowy WAN poleca się raczej dla mniejszych organizacji. Natomiast duże przedsiębiorstwa powinny wybrać nowocześniejsze rozwiązanie.

Firma Grandmetric zajmuje się projektowaniem sieci komputerowych. Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu w ciągu kilkunastu lat działalności w branży podmiot bezbłędnie trafia w potrzeby różnych grup klientów i może im zaproponować usługi na najwyższym poziomie w przystępnej cenie. Oferta zawiera przygotowanie projektu sieci, audyt bezpieczeństwa z wykorzystaniem technik Black Box, Gray Box, White Box, dobór sprzętu sieciowego. Dodatkowo firma oferuje szkolenia z zakresu sieci IP i sieci bezprzewodowych.

Warto podjąć współpracę z profesjonalistami, którzy mają ugruntowaną pozycję w branży i korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań. Z pewnością każdy zleceniodawca będzie zadowolony.


Autor:

Eliza Mazur


Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Detoks Alkoholowy

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.