Zatrzymanie krążenia – nieodwracalne zmiany w całym organizmie


HS MEDICAL POLAND

WWW: https://hsmedical.pl/

Telefon: 786 86 80 32

Miejscowość: Tychy

Adres: Fabryczna 45

Kod pocztowy: 43-100

Utworzono: 2022-11-15

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Nagłe zatrzymanie pracy serca powoduje znaczące urazy w całym organizmie. Gdy pierwsza pomoc zostanie udzielona w nieumiejętny sposób może dojść do zgonu. Z kolei komplikacje mogą wystąpić nawet przy niewielkich zaburzeniach rytmu serca. Dokładna przyczyna tych zagrożeń jest nieznana; niektórzy eksperci uważają, że wynikiem łagodnych przypadków zatrzymania krążenia mogą być schorzenia trwające nawet całe życie.

Uszkodzenie mózgu jest najczęstszą przyczyną nieodwracalnych zmian po zatrzymaniu krążenia. Może prowadzić do paraliżu, problemów z mową, utraty pamięci i zmian osobowości. Paraliż jest spowodowany brakiem tlenu w tkance mózgowej z powodu niedoboru tlenu. W niektórych przypadkach prowadzi to do śmierci w ciągu kilku minut lub godzin po zatrzymaniu krążenia. Problemy z mową mogą być spowodowane uszkodzeniem na poziomie nerwów w gardle, które kontrolują sposób mówienia; nerwy te wymagają operacji, jeśli zostały uszkodzone, a także treningu rehabilitacyjnego, aby po zabiegu znów działały prawidłowo. Może wystąpić również utrata pamięci, ponieważ obszary odpowiedzialne za tworzenie wspomnień bez odpowiedniej ilości tlenu ulegają uszkodzeniu. Oprócz zmian w mózgu, należy również liczyć się z niewydolnością serca. Jest to przewlekły stan, w którym serce staje się zbyt słabe aby skutecznie pompować krew.

W wielu przypadkach zatrzymanie krążenia stanowi nagły przypadek medyczny. Ryzyko zatrzymania krążenia jest wyższe u pacjentów z chorobami serca i osób powyżej 65. roku życia. Zwiększa się również wraz z paleniem papierosów i innymi czynnikami, takimi jak wysokie ciśnienie krwi i otyłość. Istotne jest, aby poszkodowana osoba otrzymała jak najszybszą pomoc ze strony kogoś z otoczenia. W tym celu wykorzystywane są profesjonalne urządzenia, takie jak defibrylatory. Za pomocą instrukcji głosowych informują one użytkownika o tym, jakie działania powinien podjąć. Nowoczesne modele są niezwykle lekkie i łatwe w przenoszeniu, a ponadto posiadają niezwykle wytrzymałą baterię. Można zakupić się w ofercie sklepu internetowego Hs Medical. Przedsiębiorstwo specjalizuje się nie tylko w sprzedaży wyposażenia do udzielania pierwszej pomocy, ale również w przeprowadzaniu kursów uwzględniających trening praktyczny. Są one organizowane przez ratowników medycznych z wieloletnim doświadczeniem.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski

Netpaka.eu

Salon mebli MAKAO

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.