Legionella - jakie są objawy, jak unikać


HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski

WWW: https://www.legionellasafe.pl/

Telefon: 33 819 28 64

Miejscowość: Bielsko-Biała

Adres: Giewont 16

Kod pocztowy: 43-316

Utworzono: 2018-11-14

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak poważne skutki dla zdrowia może mieć korzystanie z zakażonych bakteriami źródeł wody. Firma LegionellaSafe stara się uchronić swoich klientów przed chorobą zwaną legionellozą.

Wszystko zaczyna się od inhalacji niewielkich kropel wody, które posiadają bakterie. Może dziać się to absolutnie wszędzie. W domu, w szkole, w pracy, przy fontannie na spacerze... Zewnętrzne dbanie o higienę instalacji nie jest w stanie zapobiec namnożeniu bakterii. Aby się to udało, należy działać kompleksowo. Wracając jednak do objawów, jakie daje legionella w ludzkim organizmie, chodzi przede wszystkim o zakażenie dróg oddechowych. Gorączka, kaszel, niewydolność oddechowa, to wszystko prowadzi do poważnego nadwyrężenia kondycji organizmu. Jest ono szczególnie poważne u osób z mniejszą odpornością. Ludzi chorych, starszych, dzieci bądź u palaczy. Właśnie dlatego najwyższą ostrożność w tym kontekście zachowuje się w szpitalach i wszelkich budynkach przeznaczonych do szeroko pojętej użyteczności publicznej.

Jak jednak poradzić sobie z możliwością wystąpienia zagrożenia zakażenia legionellą? Wystarczy przestrzegać kilku zasad:

  1. Przeprowadzać rutynowe badania kontrolne, których celem jest ustalenie składu wody i sprawdzenie, czy mieści się w normach mikrobiologicznych rekomendowanych przez Unię Europejską,
  2. Nie zapominać o dezynfekcji instalacji wodnych i przykładać dużą uwagę do działań profilaktycznych,
  3. Zadbanie o odpowiednią izolację i projekt instalacji - legionella rozmnaża się w wodzie ciepłej, o określonej temperaturze.

Więcej informacji na temat legionellozy i sposobów jej zapobiegania można znaleźć na stronie internetowej pod adresem legionellasafe.pl. Współczesne firmy posiadają wydajne środki do usuwania bakterii legionelli. Stosuje się między innymi dwutlenek wodoru, lampy UV, dezynfekcję termiczną i filtrację. Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. Należy przeprowadzić staranne badanie i określić optymalną ilość środków do osiągnięcia zamierzonych efektów.


Źródło:Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Netpaka.eu

Salon mebli MAKAO

Panaceum Agencja Usług Medycznych Sp. z o.o.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.