Automatyczna identyfikacja towarów - przyspiesz pracę na magazynie

IBCS Poland

WWW: https://www.ibcs.pl

Telefon: 18 44 21 666

Miejscowość: Nowy Sącz

Adres: J. Piłsudskiego 46

Kod pocztowy: 33-300

Utworzono: 2022-01-26

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Obecnie firmy logistyczne zajmujące się składowaniem towaru wykonują olbrzymią liczbę operacji. Usługi transportowe rozwinęły się, dlatego przedsiębiorstwa mają do czynienia z wyzwaniem dotyczącym przyjęcia, posegregowania, wydania do doręczenia lub przechowywania ładunków.

Ręczne wyszukiwanie pakunków zajęłoby dużo czasu, co nie uniemożliwiłoby sprawne działanie i dowożenie przesyłek do odbiorców na czas. Dlatego podmioty, które chcą świadczyć usługi na najwyższym poziomie, korzystają ze specjalnych programów ułatwiających zbieranie, gromadzenie oraz przetwarzanie danych dotyczących każdego przedmiotu, jaki pojawi się w magazynie. Dzięki temu możliwa jest automatyczna identyfikacja towarów. Jej stosowanie zapewnia następujące korzyści:

  • znaczne przyspieszenie przyjmowania ładunków oraz przypisywania ich do konkretnej strefy przechowywania,
  • błyskawiczna możliwość znalezienia przesyłki na magazynie oraz jej wydania do dalszej dystrybucji,
  • łatwe i krótkotrwałe wykonywanie szczegółowej inwentaryzacji, która natychmiast pozwoli wykryć pewne nieprawidłowości jak np. zaginięcie pakunku czy jego niekompletne dotarcie (np. wtedy, gdy towar składa się z pięciu paczek, a do magazynu dojechały tylko 4) oraz podjęcie stosownych działań.

Żeby można było wdrażać taką logistykę, konieczne jest wykorzystanie skorelowanych ze sobą: systemu ERP, skanerów, a na paczkach powinny być naklejone etykiety z kodami kreskowymi, które obecnie są już absolutnym standardem.

Inwestycja w oprogramowania automatyzujące procesy związane z obrotem ładunków pozwoli zwiększyć konkurencyjność firmy. Ważne jednak, żeby system był dobrze napisany, zawierał przydatne funkcje i działał stabilnie. Tego typu produkty oferuje IBCS Poland Sp. z o.o. Jest to podmiot, który cieszy się uznaniem na polskim rynku.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków

Monitoring & IT

ProfesjonalnePrzeprowadzki.net

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.