Jaką pomoc oferuje prawnik rodzinny?


Kancelaria Adwokacka Tomasz Janik

WWW: https://tomasz-janik.pl/

Telefon: 609 609 717

Miejscowość: Gdynia

Adres: Starowiejska 58

Kod pocztowy: 81-356

Utworzono: 2023-03-25

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Osoby podejmujące decyzję o rozstaniu z partnerem (pozostając z nim w związku małżeńskim lub nie) są zobowiązane do prawnego uregulowania określonych kwestii dotyczących przede wszystkim podziału wspólnego majątku, określenie wysokości wypłacanych alimentów (na dzieci oraz w niektórych sytuacjach również na byłego małżonka) oraz ustalenia miejsca zamieszkania i kontaktów obojga rodziców z małoletnimi. Najczęściej rozwodzący się partnerzy nie są zgodni w powyższych kwestiach i dlatego sprawa trafia do sądu, co wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami oraz komplikacjami.

Zdecydowana większość rozwodników zatrudnia adwokata, którego zadaniem jest zadbanie o interesy reprezentowanego klienta. Wybór kancelarii prawnej zależy w dużej mierze od rodzaju prowadzonej sprawy. Długa walka w sądzie jest związana głównie z ustaleniem opieki nad dziećmi oraz podziałem majątku. Problemy mogą również pojawić się przy rozprawach o ograniczenie lub odebranie władzy rodzicielskiej jednemu z opiekunów (trzeba przedłożyć w sądzie mocne dowody). Prawnik rodzinny może pomóc klientowi już na etapie sporządzenia pozwu wraz z odpowiednim przygotowaniem do rozprawy m.in. przedstawieniem przykładowych pytań pojawiających się podczas przesłuchania strony i świadków, a także skompletowaniem niezbędnych dokumentów potwierdzających choćby zdradę, uzależnienie będące powodem rozpadu małżeństwa czy koszty utrzymania dziecka wpływające na wysokość zasądzonych alimentów.

Na terenie Gdyni działa kancelaria adwokacka specjalizująca się w prawie rodzinnym. Adwokaci prowadzą sprawy o separację i rozwód (bez lub z orzekaniem o winie. Ponadto klienci mogą zwrócić się o poradę do gdyńskiej kancelarii w przypadku rozpraw dotyczących:

  • zasądzenia, obniżenia lub podwyższenia alimentów (na dziecko i byłego małżonka),
  • ustalenia miejsca pobytu dziecka wraz z określeniem kontaktów z rodzicem,
  • unieważnienia małżeństwa,
  • ustalenia lub zaprzeczenia ojcostwa,
  • władzy rodzicielskiej (przyznanie, pozbawienie, ograniczenie),
  • podziału majątku wraz ze zniesieniem współwłasności małżeńskiej,
  • uznania w Polsce wyroków rozwodowych wydanych przez zagraniczne sądy.

Na stronie tomasz-janik.pl można zapoznać się ze szczegółowym zakresem świadczonych usług wraz z listą pozostałych specjalizacji (m.in. prawem cywilnym, handlowym i gospodarczym, administracyjnym czy pracy). Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

APE-LP

Seaside Beauty Instytut Urody

PMLOG PIOTR BORKOWSKI-ZIELIŃSKI

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.