http://osrgdynia.pl • Zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW


Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni

WWW: http://osrgdynia.pl

Telefon: 11 958 685

Miejscowość: Gdynia

Adres: Skwer Kościuszki 13

Kod pocztowy: 81-370

Utworzono: 2021-06-13

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Podstawą wśród osób podejmujących pracę na stanowisku marynarza jest doskonała znajomość przepisów oraz zasad bezpieczeństwa w razie nagłych wypadków. Współcześnie zainteresowani tym zawodem powinni posiadać książeczkę żeglarską oraz certyfikaty potwierdzające odbycie różnego rodzaju kursów. Najczęściej są one organizowane przez morskie ośrodki szkoleniowe, które kierują swoją ofertę także do osób pływających hobbystycznie.

Na ich ofertę składa się zazwyczaj zintegrowany kurs bezpieczeństwa STCW, o którym można przeczytać więcej na witrynie osrgdynia.pl. Jest ona prowadzona przez przedsiębiorstwo reprezentowane przez kompetentny personel, który stale aktualizuje swoją wiedzę. Specjaliści, o jakich mowa, są komunikatywni i mają umiejętność swobodnego przekazywania wiedzy. Prowadzą ciekawe zajęcia kierowane do osób pełnoletnich, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Kurs ten składa się z kilku części i koncentruje się przede wszystkim na indywidualnych technikach ratunkowych, pierwszej pomocy, ochronie przeciwpożarowej oraz odpowiedzialności wspólnej.

STCW to nic innego jak międzynarodowa konwencja koncentrująca się na szkoleniu marynarzy. Jest związana ze szkoleniami podstawowymi, na które zapisują się także żeglarze pływający komercyjnie, którzy po ich zakończeniu otrzymują świadectwa w formie pisemnej ważne przez 5 lat. Zajęcia to przede wszystkim wykłady, podczas których przekazywana jest wiedza teoretyczna. Równie ważna jest część praktyczna, nazywana ćwiczeniową. Daje ona szansę sprawdzenia swojej wiedzy w terenie.

Przebywanie na morzu wiąże się z licznymi niebezpieczeństwami, dlatego kursy te nie powinny być bagatelizowane. Osoby znajdujące się na jachtach lub innych jednostkach pływających muszą wiedzieć, w jaki sposób zachować się w stresujących i trudnych sytuacjach oraz jak nieść pomoc innym członkom załogi w razie wypadków. To absolutna podstawa wśród żeglarzy pływających zawodowo. Ośrodek, o jakim mowa, współpracuje ze szkołami morskimi oraz osobami prywatnymi, którym zależy na uczciwych cenach i elastycznych godzinach spotkań.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

APE-LP

Seaside Beauty Instytut Urody

PMLOG PIOTR BORKOWSKI-ZIELIŃSKI

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.