Esperal Śląsk • Panaceum Agencja Usług Medycznych Sp. z o.o.


Panaceum Agencja Usług Medycznych Sp. z o.o.

WWW: https://esperal-katowice.com/

Telefon: 501312829

Miejscowość: Katowice

Adres: Podchorążych 1A

Kod pocztowy: 40-043

Utworzono: 2021-02-15

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Alkoholizm jest poważną i niebezpieczną chorobą, która wymaga specjalistycznego leczenia. Długotrwałe sięganie po napoje wysokoprocentowe przyczynia się do wyniszczenia organizmu, a także pojawienia się problemów emocjonalnych. Przymus picia często jest na tyle silny, iż samodzielne poradzenie sobie z problemem okazuje się niemożliwe. W takich sytuacjach warto zasięgnąć specjalistycznej pomocy, którą znaleźć można w Panaceum Agencji Usług Medycznych w Katowicach. Odbywa się tutaj fachowe leczenie alkoholizmu, a także innych niebezpiecznych uzależnień i depresji. 

W klinice znaleźć można wykwalifikowanych specjalistów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta, pomagając mu osiągnąć pożądane rezultaty. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z chorobą alkoholową jest zastosowanie wszywki. Dzięki temu można wymusić na pacjentach pozostanie w trzeźwości. W połączeniu z motywacją i regularnymi spotkaniami z psychologiem można uzyskać zamierzone efekty. W ośrodku na Śląsku stosowana jest wszywka Esperal. Jest ona dobrym rozwiązaniem, gdyż skutecznie zniechęca do picia. Wydziela się wówczas substancja o nazwie Disulfiram, która blokuje enzym niezbędny do rozkładu alkoholu w wątrobie. Na skutek tego w organizmie dochodzi do nieprzyjemnych doznań, które przypominają objawy zatrucia alkoholem. Pacjenci po wypiciu napojów wysokoprocentowych zmagają się z bólami i zawrotami głowy, skokami ciśnienia, tachykardią, nudnościami i wymiotami. 

Wszywka skutecznie odstrasza od picia, jednak nie jest lekiem, który samodzielnie poradzi sobie z chorobą. Pacjenci muszą otrzymać psychologiczne wsparcie, gdyż tylko wówczas nie załamią się w chwilach kryzysu. Odstawienie alkoholu powoduje pojawienie się problemów emocjonalnych. Wówczas niezastąpiona okazuje się terapia indywidualna i grupowa. Regularna praca z wykwalifikowanym specjalistą, silna motywacja do walki umożliwiają skuteczne pokonanie uzależnienia. W ośrodku pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę, co zwiększa ich szanse na wyjście z nałogu.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski

Netpaka.eu

Salon mebli MAKAO

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.