Jaki urząd wydaje koncesje na import alkoholu?


PRO-LOG S.A.

WWW: https://pro-log.com.pl

Telefon: 22 266 88 10

Miejscowość: Pruszków

Adres: 3 Maja 8

Kod pocztowy: 05-800

Utworzono: 2022-02-03

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Od wielu lat sprzedaż alkoholi obwarowana jest różnymi przepisami, które trzeba spełnić, aby nie popaść w tarapaty. Dlatego zanim dana osoba zechce zająć się importem alkoholi, będzie musiała poznać wszelkie przepisy, co uchroni ją przed popełnieniem przestępstwa. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach firmy logistycznej, zajmującej się obsługą towarów akcyzowych, w tym także alkoholi wysokoprocentowych oraz win.

Przede wszystkim przyszłemu przedsiębiorcy potrzebna będzie koncesja na import alkoholu. Ponieważ akcyza na alkohole jest poważną częścią dochodu Skarbu Państwa, dlatego kontrolowany jest nie tylko import i obrót, ale nawet transport alkoholi. Chcąc uzyskać koncesję na import win, wystarczy zgłosić się do urzędu Marszałkowskiego i złożyć stosowne dokumenty. Aby otrzymać wszelkie zgody, należy wnieść opłaty, których wysokość uzależniona jest od rodzaju importowanego produktu oraz czy będzie on sprzedawany detalicznie, czy hurtowo. Co więcej, importer alkoholu musi też być płatnikiem VAT i nawet jeśli ma niewielkie obroty, musi się zarejestrować jako taki płatnik.

Jednym z największych problemów, jakie napotykają importerzy, jest banderolowanie butelek, zanim trafią do klienta, ponieważ mogą ich być tysiące. Dlatego przedsiębiorstwo logistyczne oferuje wykonanie tej pracy w swoim składzie celnym, z wykorzystaniem odpowiednich maszyn. Korzystając z takiego składu, co jest zupełnie legalne, gdyż jest on pod stałą kontrolą celną, można odroczyć płatność akcyzy. Założenie składu celnego obłożone jest licznymi warunkami, których spełnienie nie jest proste.

Korzystanie ze składu celnego firmy logistycznej z linku pro-log.com.pl daje możliwość utrzymania płynności finansowej danego przedsiębiorstwa, ponieważ na jego terenie można dokonać konfekcjonowania towaru i dopiero 25 dni od momentu, kiedy towar opuści ten magazyn, należy uiścić opłatę akcyzową. W tym czasie może on zostać sprzedany, dzięki czemu przedsiębiorca będzie miał pieniądze na uiszczenie odroczonej płatności.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.