Szkolenie ISO 14001 – dlaczego warto wziąć w nim udział?


PROQUAL MANAGEMENT INSTITUTE - B.T. GREBER SPÓŁKA JAWNA

WWW: https://proqual.pl/

Telefon: +48713551808

Miejscowość: Wrocław

Adres: Ostrowskiego 30

Kod pocztowy: 53-238

Utworzono: 2023-02-07

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

ISO 14001 jest międzynarodową normą określającą wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego, które mogą być stosowane przez organizacje dowolnego typu i wielkości. Powstała po to, aby pomóc w efektywnej ochronie środowiska i osiągnięciu ciągłego doskonalenia, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Standard został opracowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, której celem jest opracowanie globalnych norm dla produktów, usług i praktyk w celu ułatwienia handlu między różnymi krajami, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznych warunków pracy i zdrowego środowiska dla wszystkich, którzy z nich korzystają.

Jeden z istotnych elementów tego standardu stanowi odpowiedzialność. Zgodnie z jego założeniami organizacja jest odpowiedzialna za efekty działalności środowiskowej swoich wyrobów i usług. Odpowiada również za to, aby dostawcy, wykonawcy i inne strony, którym przekazuje zobowiązania środowiskowe, spełniały te wymagania. System zarządzania środowiskowego należy również postrzegać jako na integralną część ogólnej strategii biznesowej. Dlatego też powinien on być zintegrowany z innymi systemami zarządzania, służącymi na przykład do zarządzania jakością czy zapewniania bezpieczeństwa lub higieny pracy. Podmiot powinien również rozważyć, w jaki sposób udoskonalać wyniki finansowe firmy poprzez poprawę jej wyników w zakresie ochrony środowiska. Żeby dowiedzieć się więcej na temat wymagań stawianych przez ten standard, należy skontaktować się z przedsiębiorstwem, które organizuje szkolenia w tym zakresie. Jest nim na przykład firma opisana pod adresem proqual.pl. Kursy są prowadzone przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu audytów. Dzięki temu uczestnicy zajęć otrzymują praktyczną wiedzę, która rzeczywiście przyda im się w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się również wiele innych kursów dotyczących rozmaitych standardów. W razie pytań dotyczących tego, co obejmuje szkolenie ISO, wystarczy skontaktować się z przedstawicielami firmy.


Autor:

Marek Zając


Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

DCP Badania

Hexssl

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.