Jakie są objawy uzależnienia od alkoholu?

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

WWW: https://klinika.osrodek-oaza.pl/

Telefon: 721 70 70 70

Miejscowość: Choceń

Adres: Ługowiska 1

Kod pocztowy: 87-850

Utworzono: 2023-02-17

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Choć alkoholizm jest w Polsce niezwykle powszechnym zjawiskiem, do tego stopnia, że uważa się go za chorobę społeczną, świadomość na jego temat nie jest tak naprawdę bardzo duża. Jest to na pewno niekorzystne zjawisko, nie mając bowiem odpowiedniej wiedzy, często nie można w porę pomóc sobie albo bliskiej, pogrążającej się w nałogu osobie. Często na przykład nie wiadomo, jakie są objawy uzależnienia od alkoholu i symptomy nałogu odbiera się jako zupełnie normalne zjawiska. Zagrożenie tym jest bardzo duże szczególnie z tego względu, że picie w Polsce jest mocno ugruntowane w kulturze, jest praktycznie normą.

Faktem jest, że Polacy sięgają po alkohol przy bardzo wielu okazjach, nawet gdy chodzi o świętowanie uroczystości religijnych, dla wielu osób sięganie po wysokoprocentowe trunki jest też sposobem na relaks. Większość osób, sięgając po wino czy piwo, nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak naprawdę alkoholu nie powinno się spożywać praktycznie w ogóle, gdyż ma on destrukcyjny wpływ przede wszystkim na komórki nerwowe, a także jego częste picie czy postrzeganie go jako sposobu na relaks bądź problemy wiąże się z dużym zagrożeniem. Często właśnie od tego zaczyna się wpadanie w nałóg, ponieważ kojarzy się napoje wyskokowe z przyjemnością, możliwością zniwelowania stresu i odprężenia się czy postrzega je jako ucieczkę od problemów.

O tym, co powinno zaniepokoić w zachowaniu osoby sięgającej po alkohol, przeczytać można na stronie klinika.osrodek-oaza.pl. Wiedza ta może być przydatna nie tylko dla osób obawiających się, że ktoś z ich bliskich może mieć taki problem, ale i dla tych, którzy podejrzewają istnienie nałogu u siebie.

Co powinno zaniepokoić? W przypadku uzależnienia można zaobserwować między innymi zwiększoną tolerancję na alkohol - można wypić go więcej i też organizm domaga się jego coraz większych ilości. Osoba uzależniona traci też kontrolę nad piciem oraz nad swoim życiem - nałóg bierze ją we władanie, przez co między innymi zaniedbuje swoje obowiązki - skupia się tylko na tym, żeby pić.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Auto Serwis Kwiatowa

robco.technology

LABOTEST Laboratorium Analiz Fizykochemicznych

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.