Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał | Poradnia psychologiczna dla dzieci Poznań


Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał

WWW: https://www.psycholog-dladziecka.pl

Telefon: +48 505 043 763

Miejscowość: Poznań

Adres: Ratajczaka 35

Kod pocztowy: 61-816

Utworzono: 2019-01-18

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Kiedy potrzebna jest ingerencja psychologa? Czy i dlaczego dzieci potrzebują kontaktu z profesjonalną poradnią psychologiczną? Psycholog Magdalena Lange-Rachwał ma duże doświadczenie w tym temacie i zwraca uwagę na fakt, że nie ma uniwersalnych odpowiedzi. Każdy człowiek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Dobra poradnia psychologiczna dla dzieci w Poznaniu zajmuje się bardzo różnymi problemami i zaburzeniami. Wśród nich pojawia się między innymi anoreksja, bulimia, ADHD, traumatyczne przeżycia. Warto jednak pamiętać, że ludzka psychika jest delikatna i nawet jeśli wydaje się, że wszystko jest w porządku, dzieci w środku potrafią przeżywać trudne emocje. Odrzucenie przez grupę, problemy miłosne, brak sukcesów w nauce... Tak naprawdę każdy powinien pracować nad sobą i swoimi umiejętnościami radzenia sobie w życiu. Właśnie dlatego tak ciekawą propozycją są warsztaty - zarówno te dla rodziców, jak i te dla dzieci. Psycholodzy chętnie współpracują ze szkołami, przedszkolami, zakładami pracy.

Da się wyróżnić wiele niepokojących sygnałów, które mogą świadczyć o konieczności profesjonalnej pomocy. Powodem do zmartwień są między innymi sytuacje, gdy dziecko:

  • niechętnie rozmawia z rodzicami, nie odpowiada na pytania i odsuwa się od swoich bliskich,
  • ma niskie poczucie własnej wartości i nie wierzy w swoje możliwości,
  • spędza dużo czasu w izolacji, zamyka się w swoim pokoju i nie jest aktywne,
  • ma problemy z relacjami w grupie rówieśniczej - jest wyśmiewane, odrzucane, nie może znaleźć sobie miejsca.

Wybranie się na konsultację z pewnością nie zaszkodzi, a może przynieść wiele praktycznych odpowiedzi. Rodzice uzyskają wsparcie specjalisty, a dziecko szansę na terapię indywidualną. Więcej na temat udzielania pomocy psychologicznej dzieciom można dowiedzieć się na stronie internetowej pod adresem psycholog-dladziecka.pl. Psycholog stale powiększa swoje kwalifikacje i dba o jak najlepszy standard usług. Metody pracy z dziećmi i rodzicami są nowoczesne, przystosowane do aktualnej rzeczywistości.


Autor:

Justyna Mazur


Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Detoks Alkoholowy

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.