Martwica dziąsła i inne choroby jamy ustnej


SmileUp Stomatologia

WWW: https://smileup.pl

Telefon: 603 266 466

Miejscowość: Warszawa

Adres: Romaszewskiego 10

Kod pocztowy: 01-892

Utworzono: 2022-12-04

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Osoby niedbające o stan swojej jamy ustnej, zarówno jeśli chodzi o higienę, jak i wizyty i stomatologa, często nawet nie wiedzą o tym, na jak wiele różnych zagrożeń są narażone. Jama ustna jest miejscem rozwijania się wielu chorób, dotyczących różnych tkanek, próchnica zębów nie jest zatem jedynym zagrożeniem. Poza tym warto wiedzieć, że stany zapalne w jamie ustnej mogą stwarzać zagrożenie dla całego organizmu, przenosząc się na przykład na organy wewnętrzne. Już samo to powinno zachęcać do dbania o nią.

Próchnica jest oczywiście schorzeniem występującym najczęściej - mają ją niemal wszyscy dorośli Polacy. By jej zapobiegać, trzeba wdrożyć wiele rozwiązań jednocześnie - nie tylko regularnie szczotkować zęby, a także używać nici dentystycznej i (najlepiej) płynu do płukania ust i systematycznie odwiedzać stomatologa, ale też:

  • unikać diety bogatej w cukry,
  • dbać o podaż wapnia, fosforu, witaminy D,
  • poddawać się zabiegom z zakresu profilaktyki stomatologicznej, jak usuwanie kamienia nazębnego, lakierowanie zębów, fluoryzacja.

Trzeba jednak też pamiętać o zagrożeniu ze strony innych chorób, przede wszystkim dotyczących tkanek miękkich, na czele z dziąsłami, które nigdy nie są obojętne dla zębów, a nawet mogą prowadzić do ich straty, jak zgorzel zębowa, rozwijająca się często bezobjawowo, a także paradontoza. To ostatnie schorzenie polega na cofaniu się dziąseł, co prowadzi do rozchwiania zębów i może powodować ich wypadanie nawet gdy są zupełnie zdrowe.

Warto wiedzieć, że tego rodzaju schorzenia w znacznej mierze spowodowane są brakiem higieny jamy ustnej lub nieodpowiednimi działaniami, jak niestosowanie nici dentystycznej czy zbyt silne przyciskanie szczoteczki podczas czyszczenia zębów.

Na tym jednak niestety możliwe zagrożenia się nie kończą. Dużym jest na pewno wada zgryzu, niezależnie od jej postaci. Tyłozgryz, przodozgryz i wszelkie inne defekty w ustawieniu zębów wymagają korekcji, mogą bowiem powodować próchnicę, pękanie zębów i kruszenie się ich pod naciskiem sąsiednich czy na przykład bóle głowy i twarzy.

Bardzo bolesnym schorzeniem jest też zapalenie okostnej czy martwica dziąsła. Na temat tych problemów i wszelkich innych, jakie trapić mogą jamę ustną i jakie często łatwo jest zbagatelizować w początkowym stadium, co ma złe skutki, przeczytać można na stronie internetowej smileup.pl.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.