Okresowe przeglądy obiektów budowlanych – podstawowe informacje


Kontrole Okresowe

WWW: https://kontroleokresowe.pl

Telefon: 604 889 048

Miejscowość: Radom

Adres: Paderewskiego 19

Kod pocztowy: 26-600

Utworzono: 2022-09-20

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Każdy element inwestycji związany z budową nowego obiektu przemysłowego, mieszkalnego czy handlowo-usługowego regulują przepisy prawa budowlanego. Poza tym właściciel budynku lub jego zarządca jest zobowiązany do regularnego przeprowadzania przeglądów. Stan techniczny musi zapewniać bezpieczeństwo mieszkańców oraz użytkowników danego obiektu. Co należy wiedzieć na ten temat?

Inspekcja powinna być wykonana przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia i polega na dokładnym sprawdzeniu elementów konstrukcyjnych budynku, różnych instalacji, które są szczególnie narażone na szkodliwe oddziaływanie czynników środowiskowych oraz zniszczenie w procesie użytkowania przez mieszkańców. Kontroli podlegają instalacje i urządzenia elektryczne, gazowe, piorunochronne, przewody kominowe (dymowe, spalinowe, wentylacyjne). Poza tym w zakresie kontroli mieści się także kontrola wyglądu zewnętrznego budynku oraz jego otoczenia, między innymi balustrad, gzymsów, loggi, balkonów, przegród zewnętrznych, urządzeń przymocowanych do ścian i dachu, pokryć dachowych, przyłączeń, które przechodzą przez ściany, elementów odwodnienia oraz rozmaitych obróbek blacharskich.

Co roku należy sprawdzać stan techniczny instalacji gazowej i elektrycznej, urządzeń służących ochronie środowiska oraz komina. Natomiast raz na pięć lat inspekcji poddawana jest estetyka budynku, stan konstrukcji oraz instalacji piorunochronnej (sprawność połączeń, osprzęt, środki ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów i uziemień instalacji oraz aparatów). Niestosowanie się do wymagań prawnych może wiązać się z dotkliwymi karami finansowymi. Warto wiedzieć, że właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych, letniskowych, obiektów budownictwa zagrodowego są zwolnieni z obowiązku kontroli elementów budynku i instalacji narażonych na szkodliwe czynniki atmosferyczne czy związanych z użytkowaniem.

Kompleksowe przeglądy obiektów budowlanych oferuje renomowana firma Kontrole Okresowe. Przedsiębiorstwo może wykonać zarówno okresową inspekcję techniczną, jak i przeprowadzić rozmaite pomiary, np. natężenia oświetlenia, stanu wentylacji mechanicznej, systemu ogrzewania, klimatyzacji. Wszelkie niezbędne informacje na temat świadczonych usług oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.