Nowa trasa tramwajowa Poznań


TRAMWAJ NA NARAMOWICE

WWW: http://tramwajnaramowice.pl/

Telefon: 61 884 20 10

Miejscowość: Poznań

Adres: Plac Wiosny Ludów 2

Kod pocztowy: 61-831

Utworzono: 2018-11-14

Oceń firmę (5 z 1 głosów)


Opis:

Ci, którzy mieszkają w dużych miastach, muszą borykać się często z problemem dużych korków. Jest to nieubłagany skutek cywilizacji, która stale się rozwija w urządzenia mechaniczne i elektryczne. W Poznaniu jest kilka miejsc, w których dojazd do pracy czy powrót z niej może zamienić się w prawdziwy koszmar.

Jednym z newralgicznych punktów na mapie Poznania są Naramowice. To tam korki są niezwykle uciążliwe dla tych, którzy mieszkają na osiedlu. Nikt w przeszłości nie zakładał, że będzie tam mieszkać tak duża liczba osób, dlatego też dzisiejsze drogi nie są w żaden sposób przygotowane do tego, by przyjąć ogromne ilości aut wyjeżdżających na drogę. Trudno w takim wypadku, by mówić o komforcie i wygodzie podróżowania, kiedy nawet komunikacja miejska nie jest rozwiązaniem.

Zdarza się bowiem, że jadący autobusem nie tylko poruszają się w korowodzie aut, ale pokonują niewielkie odcinki w długim okresie. To pokazuje, że Poznań definitywnie potrzebuje rozwiązania, które pozwoli odetchnąć mieszkańcom Naramowic. Dlatego też w Poznaniu ma pojawić się nowa trasa tramwajowa. To dzięki niej poruszanie się stanie się bliższe prawdzie niżeli tylko staniu w korku.

Budowanie nowej trasy tramwajowej ma być jednak dwuetapowe. Zakłada się, że nowa trasa ma obejmować kilkanaście nowych przystanków, które sprawią, że Poznaniacy wreszcie nie będą musieli czekać w długim korku, kiedy będą wracali z pracy lub do niej właśnie jechali. To, co wymaga również uwzględnienia, to  kolidująca infrastruktura podziemna, która będzie również wymagała przebudowy.

Nowa linia tramwajowa ma obejmować dwa odcinki, a mianowicie od pętli "Wilczak" do "Błażeja" i od skrzyżowania ulic Garbary i Estkowskiego do pętli "Wilczak". Projekt zakłada, że dzięki temu zostaną odkorkowane Naramowice. Linia tramwajowa jest obietnicą, która została złożona przez prezydenta, dlatego też można mieć nadzieję, że zależy mu na tym, by się z niej wywiązać. Można spodziewać się, że za około rok ruszą prace budowlane. Na tramwajnaramowice.pl można dokładniej zapoznać się z przebiegiem tras i projektem.


Źródło:Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

Detoks Alkoholowy

Dent Stomatologia Piotr Richter

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.