Lasery przemysłowe i ich właściwości


Victor Ink-Jet System Service Sp. z o.o.

WWW: https://drukarkiprzemyslowe.pl/

Telefon: 61 893 55 50

Miejscowość: Komorniki

Adres: Poznańska 180

Kod pocztowy: 62-052

Utworzono: 2023-04-13

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Lasery wykorzystują zjawisko emisji wymuszonej do generowania wiązek światła o bardzo dużej intensywności i skupionej energii. Mogą one mieć różne parametry, od których zależy ich zastosowanie w przemyśle.

Jednym z najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę, jest moc lasera przemysłowego. Określa ona ilość energii, którą urządzenie jest w stanie wytworzyć w danej jednostce czasu, a jej wartość jest wyrażana w Watach (W). Wraz z mocą rośnie wydajność lasera podczas wykonywania takich prac jak cięcie, spawanie czy znakowanie. Z kolei skuteczność konwersji odnosi się do ilości mocy wyjściowej, którą jest w stanie wytworzyć urządzenie w stosunku do mocy wejściowej. Wysoka wartość tego współczynnika oznacza, że laser przemysłowy jest bardzo wydajny, czyli potrzebuje mniej energii do zapewnienia takich samych rezultatów. Kolejnym istotnym parametrem jest stabilność emisji, która określa zdolność do utrzymywania stałej mocy i długości fali. Wysoka stabilność emisji jest szczególnie ważna w procesach takich jak cięcie i spawanie, gdzie każde odchylenie może wpłynąć na jakość produktu. Poza tym istotny czynnik stanowi czas impulsu, który określa, w jakim czasie urządzenie jest w stanie wytworzyć impuls światła o danej mocy. Od tej właściwości zależy precyzja i wydajność wiązki. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją seryjną często zwracają również uwagę na współczynnik powtarzalności, który odnosi się do liczby impulsów lasera przemysłowego wytwarzanych w ciągu jednej sekundy. Wysoki współczynnik powtarzalności umożliwia szybsze przetwarzanie większej ilości materiału w krótszym czasie, co zwiększa efektywność produkcji.

Szukając sprawdzonego dostawcy różnego rodzaju rozwiązań z zakresu znakowania przemysłowego, warto zapoznać się z ofertą firmy Victor. Zajmuje się ona dystrybucją produktów od cenionych marek. Zapewnia klientom profesjonalne doradztwo, a także stale poszerza swoją ofertę o nowe propozycje. Warto pozostać na bieżąco z asortymentem poprzez zapisanie się na newsletter.


Autor:

Justyna Mazur


Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Detoks Alkoholowy

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.