Na czym polega bezpłatne badanie wzroku w Nowym Sączu?


Vision Optyk

WWW: https://www.optyknowysacz.pl/

Telefon: +48 18 400 00 77

Miejscowość: Nowy Sącz

Adres: Prażmowskiego 11

Kod pocztowy: 33-300

Utworzono: 2021-10-31

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Wszystkie osoby czujące, że ich wzrok uległ pogorszeniu, mogą zapisać się na profesjonalne badanie wzroku. Jest ono przeprowadzane przez okulistów, których specjalizacją jest diagnozowanie oraz leczenie chorób oczu. Podczas pierwszego spotkania w gabinecie lekarz przeprowadza konsultacje, dzięki którym ma okazję dowiedzieć się o problemach, z jakimi boryka się pacjent oraz o chorobach przebytych w przeszłości, co ułatwia stawianie diagnozy. W trakcie badania przygląda się polu widzenia i sprawdza ostrość wzroku. Zajmuje się także dokonywaniem oceny ruchomości gałek ocznych oraz oczodołów. W gabinetach okulistycznych znajdują się charakterystyczne tablice z cyframi lub literami, które dają możliwość wykrycia wady i dobrania najlepszych okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych.

Badania przeprowadzane w gabinetach są bezbolesne i nie trwają długo. Udają się do nich między innymi osoby po przebytych urazach oczu. Specjaliści pytają o ogólny stan zdrowia, operacje oraz o to, czy wśród członków rodziny nie występowały choroby takie jak zaćma lub jaskra, które są warunkowane genetycznie. Profesjonalne gabinety są doskonale wyposażone. Znajdują się w nich urządzenia dające możliwość przeprowadzenia komputerowego badania wzroku, odznaczającego się dużą precyzją. Podczas spotkania lekarze kontrolują też pole widzenia. W praktyce oznacza to, że pacjent obserwuje jednym okiem poruszający się punkt świetlny i informuje o tym, gdy przestaje on być widoczny.

Opisywane działania dają szansę wykrycia ubytków w polu widzenia, które mogłyby sugerować problemy z siatkówką. Co ciekawe, skontrolowanie swojego wzroku może być darmowe. Taką możliwość zapewnia salon Vision Optyk kierujący ofertę do mieszkańców Nowego Sącza. Bezpłatne badanie wzroku daje szansę wykrycia nieprawidłowości we wczesnym stadium, co  skraca i ułatwia procesy leczenia. Niekiedy działania te chronią przed całkowitą utratą widzenia.

Podczas spotkania specjaliści przyglądają się ciałom rzęskowym klientów, soczewkom, rogówkom i tęczówką. W swojej pracy wykorzystują lampy szczelinowe, biomikroskopy i inne zaawansowane technologicznie urządzenia odznaczające się precyzją działania. Na tego typu badania można zapisywać się przynajmniej raz w ciągu roku, nawet wtedy, gdy ze wzrokiem z pozoru nie dzieje się nic niepokojącego.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków

Monitoring & IT

ProfesjonalnePrzeprowadzki.net

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.