Dom opieki


Dom opieki "Zacisze"

WWW: http://www.domopieki.net/

Telefon: 22 722-97-76

Miejscowość: Stare Babice

Adres: Pohulanka 71

Kod pocztowy: 05-082

Utworzono: 2021-05-19

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:

Idea profesjonalnej, świadczonej w oparciu o poszanowanie godności człowieka, pełnej życzliwości opieki to misja, z jaką podchodzą do swojej pracy pracownicy ośrodków dla osób starszych, schorowanych, którzy nie mogą liczyć na podobne świadczenia od członków swojej najbliższej rodziny. Ilość tego typu placówek oraz zapotrzebowanie na nowe miejsca pokazują, że dom opieki jest obecnie instytucją bardzo potrzebną, wartą powielania, a także przydatną pod kątem rozwiązania kwestii związanych z zapewnieniem bezpiecznych, higienicznych i zdrowych warunków do funkcjonowania dla osób w podeszłym wieku, niezdolnych do mieszkania samodzielnie.

Decyzja o umieszczeniu członka rodziny w domu spokojnej starości jest postrzegana w różny sposób. Dla niektórych jest to rozwiązanie gwarantujące prawidłową opiekę nad chorymi rodzicami lub dziadkami, a jednocześnie umożliwiające innym członkom rodziny normalne życie, chodzenie do pracy, szkoły, czy też wyjazdy zagraniczne. Z drugiej uznawane jest za brak należytego wsparcia rodziny wobec chorego, który zostaje oddany pod opiekę obcych ludzi. Jest to podejście krzywdzące, gdyż wiele ośrodków po pewnym czasie przybiera dla ich mieszkańców formę drugiego domu. Mogą oddawać się swoim ulubionym czynnościom, odpoczywać, nawiązywać nowe znajomości oraz pozostawać w stałym kontakcie z członkami swojej familii, którzy mogą przyjeżdżać na wizyty, dzwonić czy kontaktować się w inny sposób.

Dla mieszkańców Warszawy przygotowano ofertę domu opieki zlokalizowanego kilkanaście kilometrów od stolicy. Zakres usług, z których mogą skorzystać przyjęte tam osoby w ramach świadczonej opieki, znajduje się na stronie internetowej domopieki.net. Można też pod podanym linkiem zapoznać się z wyposażeniem ośrodka, w tym zdjęciami sal, przestrzeni wspólnych czy też zobaczyć, w jak atrakcyjnej lokalizacji ośrodek jest położony. Na urodę otoczenia wpływa bujna okazała roślinność pobliskiej Puszczy Kampinowskiej, poprzecinana wygodnymi trasami, doskonałymi do odbywania spacerów na świeżym powietrzu.Dodaj komentarz:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Społeczność:

PODOBNE FIRMY

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.pracowniap.org.pl 2024.